Objaśnienie kanału RSS – czy potrzebuję kanału RSS i jak go używać?

W dzisiejszym środowisku internetowym Web 2.0 prawie niemożliwe jest wylądowanie na blogu, biuletynie lub bieżącej witrynie internetowej bez zaproszenia do uzyskania informacji od webmastera za pośrednictwem RSS.

Jeśli jesteś jednym z tysięcy nowych marketerów internetowych, którzy dopiero zanurzają się w szybko zmieniających się wodach Internetu, możesz nie rozumieć cennych zastosowań RSS (Really Simple Syndicaton) i tego, w jaki sposób syndykacja może poprawić sprzedaż i zwiększyć ruch Twoje oferty. Uwierz mi, nie jesteś sam.

Każdy nowy proces lub odnowiony stary proces tworzy własny zestaw terminologii i modnych słów, więc najpierw przyjrzyjmy się terminologii RSS.

Syndykacja:
Syndykacja, według Wikipedii, oznacza, że ​​zezwalasz na udostępnienie swojej witryny kamerzysta kruszwil lub jej części innym witrynom. Zwykle oznacza to „…udostępnianie kanałów internetowych w witrynie lub blogu w celu udostępnienia innym osobom podsumowania ostatnio dodanej zawartości witryny (na przykład najnowszych wiadomości lub postów na forum).”

W całej sieci można znaleźć różne rodzaje treści syndykowanych, w tym gazety, witryny komercyjne, blogi lub oferty produktowe sprzedawców internetowych. Stała się bezpłatną i łatwą formą reklamy, która zwiększa docelowy ruch i zwiększa widoczność Twojej witryny na normalnie niedostępnych platformach internetowych.

Dystrybucja internetowa przez sprzedawców online eliminuje niechęć internautów do udostępniania danych osobowych niewidzialnym marketerom, takich jak imię i nazwisko oraz adres e-mail w celu zapisania się do otrzymywania biuletynu. Liczba internautów, którzy spodziewają się zamiast tego subskrybować kanał RSS, rośnie i wkrótce będą stanowić większość. Nie ignoruj ​​ich!

RSS i Atom to dwa główne formaty syndykacji.

Kanał RSS:
Na początek kanał RSS powiadamia o aktualizacji interesującej Cię witryny internetowej lub bloga. Istnieją dwa rodzaje kanałów RSS, statyczne i dynamiczne.

Gdy widzisz najnowsze wyniki swojej ulubionej drużyny lub stale szukasz tanich biletów lotniczych na wakacje do Disney World, informacje te mogą być statycznym kanałem z mediów sportowych lub strony linii lotniczych/biletów.